Přeskoč na obsah

KDYŽ SE ŘEKNE ANTISEMITIKA

Aktuální nabídka Autor MgA. Petra Škachová

K výstavě Obrazy zášti byl lektorským centrem Oblastní galerie a kurátory výstavy připraven koncept doprovodných programů formou edukačních programů pro školy Když se řekne antisemitika a dva Workshopy pro učitele s právním specialistou.

Edukační program k výstavě Obrazy zášti, na základě vizuálních zobrazení a projevech antijudaismu a antisemitismu v českých zemích poukazoval na velmi důležitou metodiku práce s právním přesahem, kterou zde nabízíme formou open dat, které lze využít při školní výuce.Významný soubor zpracovaný právní specialistkou Dr. Martinou Jankovskou je věnovaný seznámení pedagogů s právním rámcem výstavy a zaměří se na významné paragrafy 355 a 356 Trestního zákoníku ve vztahu k antijudaismu a antisemitismu.

Koncept s právním specialistou byl podpořen projektem H.E.L.P., který vzešel z iniciativy ICOM Italia a byl jedním z 8 projektů podpořených ve výzvě „ICOM Solidarity projects 2021“. Záměrem byla podpora v muzeích umění při řešení a realizaci digitálních projektů muzejní edukace na základě volně dostupných dat, zdrojů apod. Díky pandemii muzea i galerie hledají a vytvářejí interaktivní a participační způsoby, jak zapojovat návštěvníky do svých činností.

 

Níže nabízíme přehled celé výstupové metodiky, která je volně k dispozici online a ke stažení. 

Přehled výstupové metodiky – open data:

1. Celý koncept doprovodných programů Když se řekne antisemitika pro školy
2. Mapa stereo typizace
3. Právní rámec k výstavě Obrazy zášti-OCHRANA Lidských práv pro workshop
4. Právní rámec k výstavě Obrazy zášti-příklady z praxe
5. Prezentace projektu OGL pro ICOM HELP (AJ)
6. Prezentace projektu OGL pro ICOM HELP (CZ)
7. Workshop pro učitele k výstavě Obrazy zášti 14.11. 2021
8. Workshop pro učitele k výstavě Obrazy zášti 14.12.2021

 

Vizuální projevy antijudaismu a antisemitismu v českých zemích
INTERAKTIVNÍ MAPA

 

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše