Přeskoč na obsah

Všechno nejlepší, galerie! Minulost - budoucnost - přítomnost

18. 4. – 9. 6. 2013 Místo konání Liebiegův palác Výstava Kurátor Markéta Kroupová, Zuzana Štěpanovičová

Vzpomínková výstava v grafickém kabinetu připomene historii Oblastní galerie v Liberci od jejího vzniku v roce 1953 až po současnost.

Prostřednictvím textových bannerů s bohatým obrazovým doprovodem se budete moci dovědět o jejích začátcích v polních podmínkách v 50. letech za ředitelování libereckého výtvarníka Jaro Berana, pamětníci jistě zavzpomínají na slavnou éru galerie a jejích zásadních výstav (např. Socha a město 1969) pod vedením Dr. Hany Seifertové. Na výstavě budou zveřejněny i unikátní fotografie z archivu galerie, např. z brigády v roce 1980, kdy se lopaty chopila i tehdejší kurátorka zvučného jména Naďa Řeháková. Můžete si z nedávné minulosti připomenout Vánoce a Velikonoce v galerii, řadu významných výstav, které tu proběhly, změny v interiérech (např. odstranění kachlových kamen z expozic na počátku 90. let) i řadu významných návštěv, které galerie za poslední roky hostila. Též připomeneme důležitou éru po roce 1989, kdy na ředitelský post nastoupila paní Věra Laštovková a s velkou podporou kurátorky Evy Výtiskové se společně zasloužily např. o adaptaci tzv. východního křídla galerie pro potřeby lektorského oddělení. To za dobu jejího vedení začalo pracovat s dětmi a mládeží s velkou intenzitou a na velmi vysoké úrovni. Lektorskému oddělení, které v historii i současnosti galerie hraje důležitou úlohu, bude věnován zvláštní prostor. A co nejdůležitějšího zmínit ze současnosti? V roce 2008 nastoupil do funkce ředitele Jan Randáček, pod jehož vedením galerie připravila zásadní výstavní počiny (např. výstava libereckého rodáka a světoznámého umělce Marcuse Lüpertze) a zejména v této době došlo k definitivnímu rozhodnutí začít pro potřeby Oblastní galerie v Liberci rekonstruovat budovu Městských lázní. A co říci k budoucnosti? Snad popřát hodně zdaru, exkluzivní výstavní prostory i zázemí pro návštěvníky v nové budově a čím dál lepší a bohatší výstavní program, který bude stálé i nové návštěvníky bavit i vzdělávat.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše