Přeskoč na obsah

UMĚNÍ U MĚ NA GAUČI / Struktury ukryté

Aktuální nabídka

Zábavné online aktivity pro všechny děti, rodiče i prarodiče ke stažení zdarma.

Dnes budeme hledat a objevovat, co je očím na první pohled skryté – struktury a detaily.

Seznámíte se s pojmem struktura a detail ve výtvarném umění a kde všude se můžete objevit u vás doma. Budeme hledat a krájet detaily. Proč krájet? Protože význam francouzského slova détailler v překladu znamená krájet, rozdělovat.  Z každého celku si můžete při vaší tvorbě ukrojit – vybrat detail nebo i více detailů. My s nimi budeme výtvarně zacházet ve dvou hravých aktivitách: Detaily struktury, Povrchy vyzývají.

Chce to jen trpělivost, ano bude to challenge-výzva pro oko. Nekonečné hledání krásy v detailu nebo struktury ukryté v nepravidelnosti nebo jen objevení přehlíženého, ale když se naučíte tu krásu detailu, povrchu, struktury kolem sebe vidět, tak váš svět bude nádherně pestřejší.

Stáhněte si náš další soubor v pdf, prohlédněte si jej a pusťte se do toho. Průzkum ve vaší domácnosti může začít. Foťte si  detaily, struktury, které vás zaujmou a poté je poskládejte do koláže. Vše zaznamenávejte a použijte třeba i barevné filtry. Své série fotografií upravte pomocí jakokoli grafické aplikace do koláže. Výsledné práce a všechny vaše varianty sdílejte #nagauci.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.