Přeskoč na obsah

UMĚNÍ U MĚ NA GAUČI / Okno ven, vezmeme jej útokem

Aktuální nabídka

Zábavné online aktivity pro všechny děti, rodiče i prarodiče ke stažení zdarma.

Okno a pohled ven, to je přece takový obraz, a přece může vypadat pokaždé jinak.

Proto pro nás bude okno inspirací nejen z oblasti výtvarného umění, ale především proto, že jsme doma, víc než kdy předtím. A právě pohled z okna je pro nás spojkou se světem za ním. Z gauče se díváte každý den na okno, které je na svém místě. Okno jako obraz reality. Když se z něj díváte, záleží, z jaké vzdálenosti se díváte. Vyzkoušejte si různé vzdálenosti a pozorujte, co všechno z okna vidíte. Je to jako u obrazu, díváte se na něj dennodenně a pokaždé můžete objevit něco nového, přes den nebo v noci.

Mnoho umělců a fotografů zachytilo pohled z okna či ateliéru ve svých dílech. Nyní to vezměte do svých rukou vy. Stáhněte si náš další soubor v pdf, kde jsou všechny potřebné informace, inspirace a aktivity spolu s návody ke tvoření. Čeká vás i malá hádanka.

Zvedněte se z gauče, vydejte se oknu, dívejte se, hleďte a objevujte. Své záznamy a jak jste si to užili můžete sdílet na #nagauci.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.