Přeskoč na obsah

Socha a město

2. 7. – 30. 9. 1969 Výstava Kurátor Hana Seifertová, Ludmila Vachtová

Výstava Socha a město byla zvláštní akcí, na jejíž realizaci se podílela řada účastníků. Galerie byla spolupořadatelem vedle SČVU a MěstNV, dále se na ni podílely KNV, MK, ČNR. Podíl galerie byl především pracovní a organizační. Galerie poskytla během příprav výstavy pracovnu sekretariátu výstavy.

Záměr se soustředil ke zkoumání vztahu sochařství a městského organizmu. Pořadatelé při tom měli na paměti širší otázky smyslu umění, jeho společenského úkolu ve věku technické civilisace. Výchozím impulsem bylo vědomí, že umění nejen estetisuje životní prostředí, že ho také determinuje jedinečností a intensitou výrazu, že je schopno rozrušovat stereotypy všedního člověka, kultivovat jeho smysl pro řád a hodnoty, že je či může být výzvou k hledání smyslu života, že se může stát podnětem k citové vazbě člověka k prostředí města. Při tom si pořadatelé uvědomovali přehradu, která existuje mezi soudobým uměleckým projevem a představou široké veřejnosti o jeho podobě.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše