Přeskoč na obsah

Lázeňská sezóna

1. 6. – 1. 10. 2023 Místo konání Bazénová hala a Podbazénová hala Výstava Kurátor Pavel Kubesa, Lenka Patková, Filip Suchomel

Série výstav pod společným názvem Lázeňská sezóna zahrnuje Sochařskou zahradu s díly předních českých umělců, instalaci Pasty Onera The Gilded Age a výstavu Libuše Dlabola Pražákové Tobě.

Liberecká galerie letos oslaví 70. výročí své existence a otevření Lázeňské sezóny je prvním představením výstavní koncepce nového ředitele Filipa Suchomela, při které budou zahájeny výstavy v několika prostorách galerie zároveň. Novinkou je vernisáž určená dětem.

Prvním výstavním počinem v rámci nového programu i koncepce galerie je venkovní instalace soch předních českých umělců, jejímž cílem je oživit veřejný prostor v okolí galerie. Návštěvníci tak mohou obdivovat díla Jiřího Davida, Franty Skály, Lukáše Raise, Kurta Gebauera nebo Vratislava K. Nováka. Kurátorem výstavy je Filip Suchomel.

Výstava Pasta Oner | The Gilded Age představí vizuálního umělce Pastu Onera prostřednictvím nových sérií děl, která vznikla přímo pro libereckou galerii. Jedna z nejvýraznějších a nejaktivnějších postav současného českého výtvarného umění přináší širokému publiku srozumitelnou formou ironický pohled na svět konzumu a požitkářské společnosti. K vidění budou nová díla, která v rámci výstavní scénografie navodí dojem určité postapokalyptické krajiny. Architektem a kurátorem výstavy je Pavel Kubesa. 

Malířský cyklus Libuše Dlabola Pražákové Tobě představí dnešní ženy – inspirativní, silné, nezávislé, ale zároveň milující a obětavé. Dvacáté století je plné žen, které dokázaly zvládnout obě tyto polohy bytí a svými životy proměnily společnost a autorka maluje svá velkoformátová plátna k jejich poctě. Kurátorkou výstavy je Lenka Patková.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše