Přeskoč na obsah

Kateřina Olivová / Tetovaná mořská panna: Ovulář Intervence finalistky Ceny Jindřicha Chalupeckého 2018

22. 3. – 9. 6. 2019 Místo konání 2 NP sál Výstava Kurátor Veronika Čechová

Může poetický akt být politický? Esence lásky Kill, kill, kill Heal, heal, heal Ty víš, co je nejdůležitější Tetovaná mořská panna: Ovulář Já teď hodně žiju Okurka a já jedno jsme Pusa plná glitrů But I'm a cheerleader

Kateřina Olivová je absolventkou Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, Ateliéru tělového designu. Její tvorba se věnuje tématu ženskosti, feminismu, tělesnosti, sexuality, mateřství, mezilidských vztahů a citů. Skrze své performance, které často balancují na hranici kýče a záměrné trapnosti otevírá otázky zažitých společenských tabu. Primárním médiem její tvorby je tělo zapojené do performancí, které jsou plné zářivých, duhových barev, glitrů, radosti z vlastní existence a nahoty. Je zakladatelkou podpůrné skupiny (nejen) pro matky umělkyně Mothers Artlovers.

foto: Peter Fabo, koláž: Kateřina Olivová

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše