Přeskoč na obsah

Josef Baier | Sound Shapes

8. 3. – 26. 5. 2024 Výstava Kurátor Daniela Kramerová

Významný rakouský autor monumentálních děl do veřejného prostoru Josef Baier (1951) představí v bazénové hale Oblastní galerie Liberec svou kineticko-zvukovou instalaci Hörkurven (2017), v níž rozpohybovaná kyvadla rozezvučují precizně vyladěné zvukové trubice. Zvuková kompozice je provázána s vizuálním vjemem – vlnící se drahou pohybujících se kyvadel. V dalších prostorech galerie bude prezentován širší kontext Baierovy tvorby – abstraktní geometrická díla propojující estetickou rovinu s filozofickou a  matematickou inspirací, instalace vztahující se ke čtyřem hlavním živlům, zvuková díla i hravá kinetická tvorba.

Výstavu podpořilo Rakouské kulturní fórum.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY:
 
Zvuková instalace bude spuštěna každý výstavní den v 10.30 a 15.30 hod.
Ve výstavním sále je nutno dbát bezpečnostních pokynů kustodů a zdržovat se výhradně v určených prostorech. Zvuková instalace není vhodná pro osoby se zvýšenou citlivostí na hluk.
Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše