Přeskoč na obsah

David Hanvald Rukopis převzít nejde!

25. 9. 2020 – 29. 8. 2021 Místo konání Podbazénová hala Výstava Kurátor Zuzana Štěpanovičová, Martin Dostál

David Hanvald (nar. 1980 Liberec) patří v současnosti zcela určitě mezi nejvýznamnější umělce spjaté s regionem Liberecka, jejichž věhlas daleko přesahuje hranice České republiky. Již řadu let prostřednictvím geometrické abstrakce reaguje na podněty moderny pomocí cyklického zpracování myšlenkových představ a přehodnocování podnětů ikonických osobností moderního umění. Výstava představí jeho cyklus obrazů s názvem Stavebnice, obohacen o nejnovější textové kaligrafie, vše v netradiční instalaci vytvořené na míru funkcionalistické podbazénové haly Lázní.

Cyklus Stavebnice vedle konceptuálních otázek (jak vystavovat obraz mimo tradičně vžitou rovnou stěnu a tradičně vžitý úhel návštěvníkova pohledu a jak jej adjustovat do prostorových objektů) reaguje i na osobní rodinnou situaci autora, v níž má autor možnost být v intenzivním kontaktu s kouzelným světem dětských her a stavebnic. Tvorba Davida Hanvalda originálním způsobem představuje syntézu racionální (de)konstrukce a hravého přístupu, navazování na moderní umění a jeho konceptuální popření. Díky živému a expresivnímu gestu má téměř magickou přitažlivost.

K výstavě vydala Galerie Zdeněk Sklenář ve spolupráci s Oblastní galerií Liberec publikaci - dvouknihu. Autorem grafické úpravy je Zdeněk Ziegler ve spolupráci s Janem Boučkem, o texty se podělili Martin Dostál, David Komary, Jen Kratochvil, Marie Míčová a David Hanvald.

Výstava se koná pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. 

Vernisáž (vstup volný): 24. 9. v 17:30

Komentované prohlídky s autorem: 19. 11. a 3. 12. v 10:30 a 17:00; 29. 11. v 1:.00 (zrušeno)

Komentovaná prohlídka s autorem: 17. 1. 2021 v 15:00 (zrušeno)

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY ONLINE ZDE

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše