Přeskoč na obsah

Alžběta Bačíková / Our Space Intervence č.18

20. 9. – 24. 11. 2019 Místo konání Sál 2NP Kurátor Tereza Jindrová

Další ze série výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Liberecká výstava Alžběty Bačíkové navazuje na její soutěžní výstavu, která získala v loňském roce Cenu diváků. Zvuková instalace, prezentovaná na aktuální výstavě, vznikla jako výsledek workshopů s elektronickými hudebními nástroji, na kterých spolupracovaly nevidomé hudebnice Ráchel Skleničková a Michaela Blažková s platformou Synth Library Prague.

Alžběta Bačíková žije pracuje v Praze jako umělkyně a kurátorka. Absolvovala v Ateliéru malby na Fakultě výtvarných umění v Brně v roce 2014. V roce 2018 dokončila doktorský výzkum, který se soustředil na reflexi dokumentárních strategií v pohyblivém obraze v současném umění. Svůj teoretický zájem promítá také do vlastní umělecké praxe, která je zakořeněná v médiu videa. Mezi léty 2013 a 2014 spolukurátorovala Galerii 209 a v současnosti je kurátorkou etc. galerie v Praze. V roce 2018 byla nominována na Cenu Jindřicha Chalupeckého a za svůj projekt Setkání obdržela Diváckou cenu Českých center.

 

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.