Přeskoč na obsah

Alžběta Bačíková / Our Space Intervence č.18

20. 9. – 24. 11. 2019 Místo konání Sál 2NP Výstava Kurátor Tereza Jindrová

Další ze série výstav finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Liberecká výstava Alžběty Bačíkové navazuje na její soutěžní výstavu, která získala v loňském roce Cenu diváků. Zvuková instalace, prezentovaná na aktuální výstavě, vznikla jako výsledek workshopů s elektronickými hudebními nástroji, na kterých spolupracovaly nevidomé hudebnice Ráchel Skleničková a Michaela Blažková s platformou Synth Library Prague.

Alžběta Bačíková žije pracuje v Praze jako umělkyně a kurátorka. Absolvovala v Ateliéru malby na Fakultě výtvarných umění v Brně v roce 2014. V roce 2018 dokončila doktorský výzkum, který se soustředil na reflexi dokumentárních strategií v pohyblivém obraze v současném umění. Svůj teoretický zájem promítá také do vlastní umělecké praxe, která je zakořeněná v médiu videa. Mezi léty 2013 a 2014 spolukurátorovala Galerii 209 a v současnosti je kurátorkou etc. galerie v Praze. V roce 2018 byla nominována na Cenu Jindřicha Chalupeckého a za svůj projekt Setkání obdržela Diváckou cenu Českých center.

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše