Přeskoč na obsah

Adéla Součková / Rození předků, polykání krajin Intervence č.19

13. 12. 2019 – 8. 3. 2020 Místo konání Sál 2NP Kurátor Mariana Serranová

Adéla Součková pracuje s napětím v synkretismu východních a evropských kultur, sleduje asymetrie v extrémně odlišných přístupech a podmínkách k životu v globálním světě. Biologická podstata vlastní člověku jako by se rozkládala na kulise věčného střetu západního konzumerismu s tradičními mytologiemi. Autorčiny figury a obrazová schémata popisují s ironií i poetičností zvláštní podprahové stavy. Aktivita autorčiny ruky na povrchu papíru a textilu zaznamenává složité situace v nečekaných korelacích těla, rodu a krajiny, jako jakési vizuální pásmo subjektivních i kolektivních pocitových epizod.

Výstava Adély Součkové se řadí do intervencí finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého. Jako finalistka roku 2018 uzavírá představování finalistů tohoto ročníku a předá štafetu některému z nominovaných roku 2019.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.