Přeskoč na obsah

Zdeněk Trs

15. 10. 2021 – 5. 2. 2022 Místo konání Ochoz Bazénové haly, Sál 2NP Výstava Kurátor Zuzana Štěpanovičová

Tématem malířské tvorby Zdeňka Trse je sjednocování umění a vědy prostřednictvím iluze, která je vizuálně přitažlivá a překvapivá současně. Na výstavě budou představeny obrazy, kresby a kabinet kuriozit jako inspirační zdroj zahrnující přírodniny a modely.

Zdeněk Trs (nar. 1985 v Liberci) studoval v ateliéru skla u prof. Vladimíra Kopeckého na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a na Akademii výtvarných umění v ateliéru klasických malířských technik u prof. Zdeňka Berana. V začátcích své tvorby se inspiroval hyperrealismem, který však obohatil netradičními motivy i redukovanou barevností. Poté začal část reality překrývat závoji a maloval to, co bylo částečně nebo i úplně skryté. V další fázi plynule přešel k zobrazování (skrytých) symbolů pomocí geometrických forem. Umělec tak zcela přirozeně dochází k tématu sjednocování umění, vědy i náboženství, avšak nepracuje pouze s idejemi či představami o uspořádání kosmu. Pracuje s iluzí, která je vizuálně přitažlivá a překvapivá současně. Na výstavě budou představeny obrazy a kresebné studie.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.