Přeskoč na obsah

UMĚNÍ U MĚ NA GAUČI / Metamorfóza nebo transformace

Aktuální nabídka

Zábavné online aktivity pro všechny děti, rodiče i prarodiče ke stažení zdarma.

Metamorfóza neboli proměna se uskutečňuje denně kolem nás. Odehrává se v různém čase, přes noc či den, někdy roky, staletí i déle. Tyto jevy lze zkoumat v biologii. Představte si například stádium vývoje motýla. Ale co ve výtvarném světě? Existují výtvarná díla, která se transformují?

Dnes si zkusíme výtvarné experimenty, které přímo vybízejí k objevování takových proměn. Tento díl je celý věnovaný transformaci vybraného materiálu, u něhož dochází k rozvíjení proměny ve vztahu k prostředí, prostoru a času. Čekají na vás dvě aktivity a jako vhodně zvolený materiál, jež nám tyto procesy umožní pozorovat, bude pěna. Hodně pěny! Pojďme odstartovat kreativní souboj ve vašem bytě, v koupelně, v kuchyni, na zahradě, či balkoně nebo na gauči.

Stáhněte si náš další soubor v pdf, kde jsou všechny návody a kde se dozvíte, co znamená transformace a metamorfóza.

Vše pozorujte, zaznamenávejte si zajímavé detaily proměny či přetvoření. Fotografie vašich výtvarných výsledků i zážitků sdílejte #nagauci.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.