Přeskoč na obsah

Romana Drdová / Primitive Syndicat Intervence finalisty Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017

21. 6. – 16. 9. 2018 Místo konání Sál 2NP Kurátor Veronika Čechová

Práce Romany Drdové čerpají inspiraci z aktuálních témat současné společnosti, ale i niterného prožívání emocí a mezilidských vztahů. Citlivě a intuitivně instalované objekty denní potřeby i abstraktních tvarů vytváří materiálové kompozice navozující v divákovi specifické duševní rozpoložení umožňující kontemplaci nastolených témat, ať už je to specifický vztah moderních technologií a lidského těla a jeho vliv na naše životy, či péče o naše tělesné i duševní zdraví. Výstava Romany Drdové v Oblastní galerii Liberec představí nová díla, volně navazující na její dosavadní uměleckou tvorbu, kterou měli diváci možnost vidět na výstavě finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017 v Brně, ale vycházející také z její aktuální rezidence v belgických Antverpách.

Romana Drdová je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze (Ateliér nových médií I./škola Tomáše Svobody). Absolvovala také několik studijních stáží, mj. na Korean National University v Soulu, nebo v ateliérech hostujících pedagogů AVU Floriana Pumhösela a Nicole Wermers. Její tvorbě, často v médiích objektu, fotografie, nebo instalace, je vlastní specifická čistá estetika, mnohdy až průhlednost a práce se světlem, hmotou a prázdnotou v kombinaci se specifickými materiály a postupy, pro které se autorka inspiruje kromě kontextu vizuálního umění také ve světě módy, technologie nebo designu. Citlivě a metaforicky se vyjadřuje k tématu vnímání a mezilidské interakce v době „datového smogu“. Svou tvorbu představila především v českých nezávislých institucích (samostatné výstavy například v pražském centru současného umění MeetFactory nebo Karlin Studios), ale také v Národní galerii v Praze a v mezinárodním kontextu ve Vídni, Berlíně, či belgickém Liège.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.