Přeskoč na obsah

Písmo v obraze Březen měsíc knihy

9. 3. – 21. 5. 2017 Místo konání Grafický kabinet Kurátor Markéta Kroupová

Experimentální poezie, typografie a ostatní směry pracující s písmem v obraze nejsou sice ve sbírkách zastoupeny početně, nicméně představují zajímavé práce. Na nevelkém konvolutu děl lze demonstrovat nebývalou šíři způsobů, jak s písmem a znaky ve výtvarném umění pracovat.

Sbírkovou výstavu, která představí práce Jiřího Koláře, Ladislava Nováka, Dalibora Chatrného, Jiřího Balcara a dalších, doplní jako host Josef Honys, jenž byl v 60. letech Kolářovým a Novákovým souputníkem, ale dnes patří mezi málo známé autory. Částečně je na vině skutečnost, že v roce 1969, za podivných okolností, předčasně zemřel, a také komunistický režim, který usiloval o to, odstranit tohoto autora z povědomí veřejnosti. Josef Honys pocházel z Jičína, žil v severočeském regionu a z toho také jeden rok přímo v Liberci. Výstavu doplní bohatý doprovodný program připomínající též tradiční „březen – měsíc knihy“.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.