Přeskoč na obsah

Nová architektura v jižním Tyrolsku

28. 2. – 30. 3. 2014 Místo konání Sál 2NP Výstava Kurátor Jan Randáček

Rakouská architektura patří již léta k evropské špičce. Výstava, která vznikla ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera, představí současnou a velmi inspirativní architekturu v jižním Tyrolsku.

Druhá přehlídka současné architektonické tvorby v regionu Jižního Tyrolska představuje 36 projektů vybraných mezinárodní porotou v čele s kurátorem výstavy Flavio Albanesem (IT), Wolfgangem Bachmannem (D), Bettinou Schlorhaufer (A), Annette Spiro (CH) a Vasou Perovičem (SI). Specifičnost tohoto regionu s jeho zvláštní geopolitickou a kulturní dimenzí v lokalitě ovlivňovanou „baukultur“ ze Švýcarska a Rakouska nabízí možnost si uvědomit možnosti regionálního kontextu v současném globálním architektonickém paradigmatu. Výstava prezentuje analýzu ekonomických změn, které se staly pozitivním hybatelem v rámci inovativního architektonického hnutí v Jižním Tyrolsku. Výběr je založen na hlavních ukazatelích, kterými jsou nestabilita, prozatímní povaha, věcí, narativita, nevinnost a otázka redefinice pojmu landscape. V souladu s tímto hlediskem je výstava, připravená galerií Arte Merano koncipována jako tekoucí a poetický obraz příběhu.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše