Přeskoč na obsah

KALEIDOSKOP BAREV – jarní výtvarný ateliér

28. 3. 2024 Místo konání ateliér Kotelna Aktuální nabídka Autor Veronika Pouzarová

Jednodenní příměstský tábor

Zveme Vás na jarní výtvarný ateliér – příměstský tábor, který bude v duchu nadcházejících Velikonoc i přicházejícího jara.

Zaměříme se na poznání velikonoční symboliky ornamentů a barev. Ukážeme si, jak připravit přírodní barevné nálevy a jak je můžeme použít při tvorbě jinak než tradičně k obarvení vajíček. Děti si vyzkouší i techniku voskového reliéfu využívanou na zdobení velikonočních kraslic. Aplikují ji však místo na vajíčka, na papír a dále s ní budou pracovat jako s matricí, která jim poslouží k barevné frotáži. Těmito technikami si vyrobí dekorační papíry, které následně použijí při výzdobě krasohledu (optické hračky), jehož výroba bude součástí programu. Dochází tak k určité reminiscenci tradičních zdobných technik, nalézáme nové uplatnění a vytváříme výtvarný i edukační přesah.

Z edukačního hlediska se jedná o oživení a zpřítomnění lidového umění používaného k výzdobě tradičních velikonočních kraslic, navázání na tradiční zvyk (zvykosloví) a jeho zasazení do dobového kontextu při výrobě kaleidoskopu. Též jde o využití mezioborového propojení výtvarné výchovy s občanskou výchovou a fyzikou. Jako přidaná hodnota při výrobě krasohledu je pochopení jeho principu fungování, tedy objasnění vznikajícího optického jevu.

Ateliér probíhá od 8 do 16 hodin, kurzovné je 400 Kč a přihlášku ke stažení najdete níže.

Více informací na lektorske@ogl.cz

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše