Přeskoč na obsah

Jiří Kubový

20. 6. – 1. 9. 2013 Místo konání Liebiegův palác Výstava Kurátor Zuzana Štěpanovičová

Tvorba Jiřího Kubového je zcela solitérním jevem v současném výtvarném umění. Umělec pracuje s nanejvýš redukovaným tvaroslovím, v němž vyloučil rám i plochu obrazu.

Místo toho používá  sololitové útvary, dráty a provázky, které uplatňuje samostatně, přímo na stěně výstavního prostoru. Jeho základní inspirací je krajina, v případě liberecké výstavy také krajina Jizerských hor, ale i vzájemný vztah živlů, let ptáků, proudění vzduchu, apod. Kubového krajina se stává vzdušnou strukturou složenou jednotlivých znaků (kopců, kamenů, údolí, vodních toků) a vytváří vizuální metafory autorova uvažování o systému přírody.

O významném postavení autora na současné výtvarné scéně svědčí mj. jeho zastoupení v domácích i zahraničních sbírkách a taktéž jeho zařazení do publikace 909 Umění přelomu tisíciletí ze sbírek Národní galerie v Praze 1990–2009.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše