Přeskoč na obsah

Berenika Ovčáčková Serigrafie

30. 9. – 28. 11. 2004 Místo konání Liebiegův palác Kurátor Anna Habánová

Letošní podzimní výstava moderní české grafiky je věnována Serigrafii Bereniky Ovčáčkové. Narodila se v Ostravě, v současné době žije a tvoří v Praze. V letech 1986 až 1991 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru malby a v Ateliéru grafiky u profesora Ladislava Čepeláka a u Dalibora Chatrného.

Leto?ní podzimní výstava moderní české grafiky je věnována Serigrafii Bereniky Ovčáčkové. Narodila se v Ostravě, v současné době žije a tvoří v Praze. V letech 1986 až 1991 studovala na Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru malby a v Ateliéru grafiky u profesora Ladislava Čepeláka a u Dalibora Chatrného. Ke grafice, konkrétně k sítotisku, se však dostala ještě v Ostravě již začátkem osmdesátých let. Od počátku posledního desetiletí minulého století vystavuje jak samostatně, tak v rámci nejrůznějších společných výstav současné grafiky v Čechách a v zahraničí. Od roku 1997 je pravidelnou účastnicí serigrafického workshopu na Katedře výtvarné tvorby na Ostravské univerzitě. V devadesátých letech se nejprve intenzivně věnovala klasickým grafickým technikám, přes kombinaci hlubotisku a barevné koláže se koncem devadesátých let dostala opět k serigrafii. Na výstavě je představena autorčina tvorba posledních pěti let. Jedná se o několik početně nevelkých cyklů na témata všedního života, která jsou více méně nevyčerpatelným zdrojem myšlenek. Berenika Ovčáčková se výrazem své tvorby pohybuje v okruhu nové figurace a pop artu. Zamýšlí se nad městským folklórem, konzumním způsobem života ovlivněným masmédii a tím, co je takzvaně "normální". Jde jí především o ukázání našeho přirozeného, všedního a rozhodně ne dokonalého světa.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.