Přeskoč na obsah

ArtWeek - Lukáš Machalický intervence ve stálé expozici

26. 4. – 9. 6. 2019 Místo konání Stálá expozice Kurátor Jana Bernartová

Festival současného umění ART WEEK LIBEREC připravuje intervenci do stálé expozice Oblastní galerie. Navazuje tak již čtvrtým rokem na spolupráci s galerií a představuje nejsoučasnější uvažování k instalaci sbírek a jejich prostupování / současná díla v komunikaci s díly starých mistrů.

Instalace Lukáše Machalického připravená jako intervence do stálé expozice Oblastní galerie Liberec představuje nejsoučasnější uvažování k instalaci sbírek a jejich prostupování. Současná díla jsou v komunikaci s díly starých nebo modernistických mistrů a tento dialog zpřístupňuje novou vrstvu náhledu na umění a jeho vnímání. V instalac i In the Park se divák dostává do modelového prostředí neurčitých pravidel a pomíchaných poměrů velikosti.

Lukáš Machalický pracuje s výstavou jako médiem. Jeho instalace užívají detailu jako zásadní součástí celku. Autor vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze. V roce 2011 založil s Robertem Šalandou Galerii SPZ a společně také vedou ateliér malířství I na Akademii výtvarných umění v Praze.

Lukáš Machalický
In the Park
dřevo, polystyren, sádra, barva, dřevěné piliny
instalace, 2018

Tato týdenní kulturní platforma propojuje odbornou a širokou veřejnost a nabízí komplexní kulturní program. Součástí programu přehlídky současného umění jsou výstavy, site specific instalace, přednášky, performance, koncerty, komentované prohlídky. Výchozím bodem festivalu je téma autorského rukopisu v současném umění.

Termín: 11. - 17. 5. 2019

Slavnostní zahájení: 10. 5. 2019 / malá výstavní síň Liberec 17:00

Komentovaná prohlídka: 11. 5. 2019 14:00 / se začátkem v Kině Varšava

Webové stránky: http://www.artweekliberec.cz

FB: https://www.facebook.com/ARTWEEKLIBEREC/

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.