Přeskoč na obsah

Albrecht Dürer

14. 6. – 1. 9. 2013 Místo konání Liebiegův palác Kurátor Jan Randáček

Výjimečná výstava grafického díla Albrechta Dürera ze soukromé sbírky profesora Ulricha Schulze představí 255 grafik, včetně známých tisků jako Adam a Eva, Rytíř, smrt a ďábel, Melancholie nebo slavného dřevorytu Jezdci z Apokalypsy. Kromě takřka kompletní grafické tvorby Albrechta Dürera výstava představí na 30 knih s Dürerovými grafikami.

Souborné grafické dílo Albrechta Dürera bude v České republice představeno vůbec poprvé!

Albrecht Dürer (1471–1528), německý malíř, grafik a teoretik, patří k největším osobnostem evropské renesance a je ikonou světového umění. Jeho díla jsou zastoupená ve všech světových muzeích a patří k nejcennějším sbírkovým předmětům.

Výstava je pořádána v rámci Kulturních dnů Dialog 2013 Liberec – Augsburg, ve spolupráci s Kunstsammlungen und Museen Augsburg. Výstavu podpořili Crown Fine Art Frankfurt nad Mohanem, firma Merz s. r. o., tiskárna Geoprint, Twodesigners.cz a Magna Exteriors & Interiors (Bohemia) s. r. o. Mediálním partnerem je Český rozhlas Sever.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.