Přeskoč na obsah

Roman Karpaš Silová pole

14. 6. – 9. 9. 2012 Místo konání Liebiegův palác Výstava Kurátor Markéta Kroupová

Tato výstava se vrací k loňskému významnému životnímu jubileu libereckého grafika, typografa, vydavatele a znalce libereckých a jizerskohorských reálií Romana Karpaše.

Tento muž mnoha zájmů je v kraji znám jako zasvěcený odborník na historii, kulturně-společenské aspekty i přírodní poměry severočeského regionu. Svými nejen vydavatelskými aktivitami významně ovlivňuje kulturní milieu města Liberce.

 

 Roman Karpaš se narodil roku 1951 v Liberci. V letech 1969-1973 studoval u Cyrila Boudy a Karla Šmída výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Ve své volné tvorbě se věnuje zejména grafice a v posledních letech také velkoformátové kresbě a objektům. Prošel si obdobím, kdy v lehce romantickém duchu zachycoval pohledy na Jizerské hory; od konce 80. let zpracovával téma klecí - uzavřených prostor, balíků, beden, akvárií, ale i architektury. Toto téma rozvinul do sítí a to jak fyzických, tak počítačových, abstraktních i sítí symbolizujících proudící energii. Tyto motivy zobrazuje prostřednictvím velkoformátových kreseb uhlem na kartonu. V průběhu let se stále vrací ke své vášni - Jizerským horám, a to v různých technikách i přístupech. Ovšem převládají grafické hlubotiskové techniky a abstrahující robustní a přímočaré podání.

Tato výstava představí novou tvorbu Romana Karpaše z posledních několika let.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše