Přeskoč na obsah

Procesismus | U jednoho stolu

10. 6. 2022 – 1. 5. 2023 Místo konání Interaktivní expozice Buď v obraze Výstava Kurátor Adam Windsor

Pro velký zájem je výstava prodloužena do 1. května 2023! V prostorách interaktivní expozice můžete nalézt intervenci skupiny umělců, kteří si říkají Procesisté. Obraz U jednoho stolu vznikl v souvislosti s přípravami na kandidaturu města Liberec na Evropské hlavní město kultury 2028.

Malíři Václav Kovář, Adam Windsor, Jan Simandl využili této příležitosti k uspořádání umělecké performance s názvem „Namalujeme Liberec, řekni nám jak!“ Živelně, přímo v prostorách Oblastní galerie Liberec tak před očima diváků virtuálních i návštěvníků galerie vznikalo dílo, jehož podobu mohli ovlivnit právě i sami diváci. Během tvorby, po dobu celých 124 hodin, umělci v galerii žili, spali a veškerý svůj čas věnovali malbě tohoto unikátního obrazu. Dílo bylo dokončeno v ateliéru zapracováním podnětů sesbíraných během performance.


Obraz vypráví příběh dvou měst jménem Liberec. První z nich je nekulturní, ošklivé místo plné vizuálního smogu. Druhé je jeho pravým opakem, je to Liberec opečovávaný, kulturní, jeho obyvatelé mu věnují pozornost a péči.
Obraz je v pořadí šestým dílem vytvořeným pomocí síly kolektivního vědomí desítek až stovek účastníků improvizované malířské performance. Čtyři z těchto obrazů jsou vystaveny na různých místech Liberce v rámci výstavy Procesismus.

Více informací na webových stránkách www.procesiste.com.


Zároveň můžete pod taktovkou Procesistů zanechat také svoji stopu na původně prázdném plátně, které se pomalu začalo zaplňovat návštěvníky již během Muzejní noci.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše