Přeskoč na obsah

Peter Fabo Lakuj

2. 7. – 30. 8. 2015 Místo konání Galerie 1PP Kurátor Jan Stolín

Mladý slovenský umělec pracující s fotografií v minimalistickém duchu vystavuje v Galerii SET. Peter Fabo se narodil roku 1983 a na pražské UMPRUM studoval v letech 2004-2010 fotografii. Za sebou má řadu samostatných i skupinových výstav v Čechách (zejména v Galerii GASK v Kutné Hoře), Slovensku i vzdálenějším zahraničí. Jeho přístup je konceptuálně minimalistický a věnuje se také tvorbě objektů.

Peter Fabo ve své tvorbě vychází ze své zkušenosti fotografa, který se soustřeďuje nejen na tvorbu obrazů samotných, ale zamýšlí se i nad povahou média samotného. Instalace Petera Faba připravená pro Libereckou galerii SET v sobě spojuje aspekty prostorové, konceptuální a zároveň i řemeslně rukodělné.V instalaci Peter Fabo zároveň promýšlí materialitu obrazu, jeho medialitu i jeho konceptuální a kontextuální podmíněnosti, včetně instalačních specifik.Obrazy mohou být chápány v jistých ohledech až jako objekty, jež se v některých místech osamostatňují vůči architektonické struktuře galerie a narušují její členění, jinde její strukturu doplňují a scelují. Tím mohou do podoby obrazu proměňovat její celkové pohledové vyznění, nebo redefinovat jednotlivé architektonické nebo technické prvky, které se díky tomu stávají součástí výtvarné kompozice.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.