Přeskoč na obsah

Lukáš Tůma a Jiří Kývala Za obzor

17. 12. 2015 – 24. 1. 2016 Místo konání Grafický kabinet Výstava Kurátor Markéta Kroupová

Výstava představující grafiky střední generace, kteří zastupují tu skupinu autorů, která lpí na poctivé práci a klasických grafických postupech. Grafické tisky vysoce profesionálně zpracované (autoři sami tisknou, což dnes už nebývá pravidlem). Oba vycházejí ze stejné estetiky a většinou jako téma si vybírají krajinné motivy, které podávají v abstrahované zkratce.

Spojuje je dlouholeté přátelství, společná studia na AVU, stejné grafické cítění a několik společných výstav. Zejména se věnují hlubotiskovým technikám, leptu, a experimentálnímu tisku. Lukáš Tůma působil jako pedagog na restaurátorské škole v Litomyšli a byl oceněn v soutěži Grafika roku. Jiří Kývala pracuje na svých grafikách zatím bez pozornosti kurátorů i médií.

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše