Přeskoč na obsah

Liebiegové a Liberec

12. 9. – 20. 9. 2009 Místo konání Liebiegův palác Výstava Kurátor Petra Šternová

Výstavu Liebiegové a Liberec jsme připravili ve spolupráci s libereckým pracovištěm Národního památkového ústavu. Výstava představí vybrané památky, jejichž vznik je spojen s rodinou Liebiegů.

Letošním národním motem dnů evropského dědictví je „Památky měřené časem“. Pro výstavu jsme vybrali několik významných staveb v Liberci, které vznikly díky rodině Liebiegů, namátkou připomeňme Liebiegovo městečko, Liebiegův palác (dnešní budova Oblastní galerie), Libereckou výšinu, tovární areál bývalé Textilany, Liebiegovu vilu a další architektonické památky. Zcela v duchu letošního motta Dnů evropského dědictví budou tyto stavby představeny na dobových fotografiích, které budou konfrontovány s fotografiemi dnešního stavu.

Komentovaná prohlídka výstavy je naplánovaná na čtvrtek 17. září od 17 hodin. Výstavou nás provede její autorka Mgr. Petra Šternová z Národního památkového ústavu. Výstava bude přístupná na nádvoří Oblastní galerie v Liberci od 12. do 20. září 2009. Výstava se koná díky finanční podpoře Libereckého kraje.

 

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.