Přeskoč na obsah

Liebiegové a Liberec

12. 9. – 20. 9. 2009 Místo konání Liebiegův palác Výstava Kurátor Petra Šternová

Výstavu Liebiegové a Liberec jsme připravili ve spolupráci s libereckým pracovištěm Národního památkového ústavu. Výstava představí vybrané památky, jejichž vznik je spojen s rodinou Liebiegů.

Letošním národním motem dnů evropského dědictví je „Památky měřené časem“. Pro výstavu jsme vybrali několik významných staveb v Liberci, které vznikly díky rodině Liebiegů, namátkou připomeňme Liebiegovo městečko, Liebiegův palác (dnešní budova Oblastní galerie), Libereckou výšinu, tovární areál bývalé Textilany, Liebiegovu vilu a další architektonické památky. Zcela v duchu letošního motta Dnů evropského dědictví budou tyto stavby představeny na dobových fotografiích, které budou konfrontovány s fotografiemi dnešního stavu.

Komentovaná prohlídka výstavy je naplánovaná na čtvrtek 17. září od 17 hodin. Výstavou nás provede její autorka Mgr. Petra Šternová z Národního památkového ústavu. Výstava bude přístupná na nádvoří Oblastní galerie v Liberci od 12. do 20. září 2009. Výstava se koná díky finanční podpoře Libereckého kraje.

 

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše