Přeskoč na obsah

Jiří Jiroutek Osobnosti české kulturní scény

19. 4. – 10. 6. 2012 Místo konání Liebiegův palác Kurátor Zuzana Štěpanovičová

Výstava fotografií Jiřího Jiroutka se stává podstatě první větší fotografickou výstavou v celé historii Oblastní galerii v Liberci. Galerie se tak otevírá pro ni novému výtvarnému médiu s vědomím, že tím může svůj výstavní program příležitostně významně obohatit, aniž by se snažila konkurovat galeriím, které se na fotografii specializují.

Výstava portrétních fotografií Jiřího Jiroutka je exkluzivní z několika důvodů - především zpřítomňuje pomíjející okamžiky vzácných setkání s významnými osobnostmi naší doby. Fotografie vznikaly v dlouhém časovém horizontu a tak mnohdy přibližují i osobnosti, kteří již nejsou mezi námi. Portrétní fotografie dávají možnost nahlédnout především do světa výtvarných umělců, malířů, grafiků, architektů a uměleckých sklářů. Umělci jsou zobrazení ve zcela neformálním prostředí svých ateliérů, které jim je blízké a ve kterém zcela mohou být sami sebou. Až na výjimky jsou zachyceni v podzimu svého života, přesto - nebo právě proto z nich vyzařuje mimořádná duševní síla. Ne náhodou bylo více než deset  portrétů oceněno mezinárodním certifikátem QEP.

Vzhledem k tomu, že část portrétů bude doplněná výtvarnými díly ze sbírky Oblastní galerie v Liberci, budou mít návštěvníci vzácnou možnost simultánně konfrontovat osobnost umělce a jeho dílo.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.