Přeskoč na obsah

Ilustrace pro malé i velké ze sbírek Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

10. 4. – 1. 6. 2014 Místo konání Grafický kabinet Kurátor Zuzana Štěpanovičová

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě poprvé představuje liberecké veřejnosti svoji sbírku ilustrací pod názvem „Ilustrace pro malé i velké“. Jako jedna z mála sbírkotvorných institucí v České republice se intenzivně věnuje nákupu ilustrací a má dlouhodobou snahu zmapovat českou ilustrační tvorbu 20. století, včetně té současné.

Výstava představuje výběr z ilustrací získaných do sbírky v posledních deseti letech. Snaží se představit ilustraci pro malé i velké diváky (potažmo čtenáře) v neobvyklém úhlu, tedy jako reprezentativní plnohodnotná výtvarná díla. Kromě vlastních ilustrátorů, kteří často rezignovali na svou volnou tvorbu a veškerý talent věnovali ilustrační tvorbě především pro děti a mládež, zde budou zastoupeni i výtvarníci, kterým se stala ilustrace druhou strunou jejich vlastní tvorby malířské či grafické. Jmenujme za všechny Jaroslava Šerých, Bohuslava Reynka, Karla Svolinského, Ladislava Čepeláka, aj. Ilustrace pro děti budou zastupovat jména jako Květa Pacovská, Karel Franta, Radek Pilař, Adolf Born, Vlasta Baránková, aj.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.