Přeskoč na obsah

Sklářská Odyssea Libereckým krajem

27. 10. 2022 – 15. 1. 2023 Místo konání Galerie 1PP Výstava Kurátor Michaela Kubišová

Výstava Sklářská Odyssea Libereckým krajem je soutěžní přehlídkou studentů uměleckoprůmyslových škol, kteří se zapojili do regionálního kola celoevropského projektu s názvem „Evropa, ve které chci žít: EVROPA v roce 2050.“ Cílem projektu bylo nabídnout dnešní mladé generaci platformu k diskusi a ke sdílení jejích představ o budoucnosti Evropy a o tom, jak by zhruba za třicet let měl vypadat svět, ve kterém chce žít.

Díky tomuto projektu se díla mladých umělců – studentů dostala do unikátních prostor Oblastní galerie Liberec, kde mohou po dobu trvání výstavy reprezentovat svou „alma mater“ a propagovat ji nejen mezi běžnými návštěvníky, ale také mezi potenciálními zájemci o studium. Zastoupení jednotlivých škol pokrývá širokou škálu uměleckých oborů, které jsou tak typické pro celý liberecký region. Každá škola má svá specifika, prvky, které je spojují a zároveň navzájem od sebe odlišují. Historie jednotlivých škol je velice úzce provázaná s historií jejich sídel. Ať už se jedná o výrobu šperků a bižuterie, o zpracování drahých kamenů, skla či kovů.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše