Přeskoč na obsah

Eva Sýkorová-Pekárková dětem... Ilustrace dětských knih

24. 11. 2008 – 15. 2. 2009 Místo konání Liebiegův palác Kurátor Markéta Kroupová

Eva Sýkorová–Pekárková (nar. 1958) patří mezi české ilustrátory, kteří se mohou pochlubit velmi plodnou spoluprací s knižními nakladatelstvími. Proto je její tvorba povědomá širokému spektru nejen dětských čtenářů. Vedle ilustrování knih pro děti spolupracuje paní Eva Sýkorová–Pekárková s časopisy Mateřídouška a Sluníčko. Zároveň je autorkou vizuální podoby večerníčků Stromek, O poctivém Matějovi nebo O kachně Matyldě, tudíž je její výtvarný styl dětskému publiku důvěrně známý. Výstava v grafickém kabinetu je malým dárkem Oblastní galerie v Liberci k autorčinu významnému životnímu jubileu. k výstavě vychází skládanka - zdarma KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY: 10. prosince 2008, 16:30 po celou dobu výstavy možnost zakoupení vybraných knih ilustrovaných autorkou na recepci galerie AUTOGRAMIÁDA v průběhu vernisáže 11. prosince 2008 16:30 - 19:00!

Eva Sýkorová–Pekárková (nar. 1958) patří mezi české ilustrátory, kteří se mohou pochlubit velmi plodnou spoluprací s knižními nakladatelstvími. Proto je její tvorba povědomá širokému spektru čtenářů. Vedle ilustrování knih pro děti spolupracuje paní Eva Sýkorová–Pekárková s časopisy Mateřídouška a Sluníčko. Zároveň je autorkou vizuální podoby večerníčků Stromek, O poctivém Matějovi nebo O kachně Matyldě, tudíž je dětskému publiku její výtvarný styl důvěrně známý. Výstava v grafickém kabinetu je malým dárkem Oblastní galerie v Liberci k autorčinu významnému životnímu jubileu. Z Ateliéru filmové a televizní grafiky Prof. Jágra vzešlo mnoho úspěšných ilustrátorů dětských knih. Mezi ně patří i paní Eva Sýkorová–Pekárková. Ve zmíněném ateliéru pražské UMRUM studovala v letech 1980–1986. V průběhu let se stala velmi oblíbenou a vytíženou ilustrátorkou. Vedle práce na knižních ilustracích se věnuje i animační tvorbě a podílí se na vzniku dětských večerníčků vysílaných Českou televizí. Úspěch se samozřejmě v tomto odvětví měří nadšením dětského diváka, ale vedle toho se může Eva Sýkorová–Pekárková pochlubit řadou ocenění (např. Zlatá stuha za rok 1998 nebo ocenění z festivalů v Třeboni a Zlíně) a členstvím v Klubu ilustrátorů dětských knih. V poslední době svoje aktivity rozšířila i do muzejní pedagogiky a stala se autorkou doprovodného programu pro děti k výstavě Stopy lidí konané v Národním muzeu v roce 2007 a doprovodného programu pro Náprstkovo muzeum s názvem Emil Holub a Afričané. 

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.