Přeskoč na obsah

Intervence #25: Baptiste Charneux - Lichen

14. 5. – 26. 9. 2021 Místo konání Sál 2NP Výstava Kurátor Veronika Čechová

Finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2019 Baptiste Charneux tvoří převážně v médiu keramiky a prostorové instalace. Pro výstavu v Oblastní galerii Liberec vytvoří novou sérii keramických soch, volně inspirovaných básněmi Claude Cahun Aveux non avenus z roku 1930.


Baptiste Charneux (*1991, Charleville-Mézières) je francouzský vizuální umělec působící dlouhodobě mezi Francií, Českou Republikou a od roku 2020 také Belgií. Je absolventem Národní akademie výtvarných umění v  Caen. Je členem nezávislého uměleckého spolku Bubahof, který sídlí v pražských Strašnicích. Autorova převážně instinktivní práce a citlivé zacházení s  materiálem se realizuje v  drobných i velkoformátových keramických objektech a velkorysých instalacích, které někdy odkazují ke stavebním nebo konstrukčním prvkům, jindy nabývají takřka tělesných, organických forem. Výsledné práce jsou labyrintem vizuálních cest, pro které umělec nachází inspiraci v  architektuře, biologii, technice, ale také ve všedních předmětech nebo objektech populární kultury. V  České republice Charneux kromě menších projektů v  nezávislých prostorech představil svou práci především na samostatné výstavě v  Centru pro současné umění FUTURA (2018), vystavoval také ve Francii nebo Polsku.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.