Přeskoč na obsah

Ateliér

10. 3. – 22. 5. 2016 Místo konání Galerie 1PP Krátkodobá výstava Kurátor Jan Stolín

Výstava představí práce čtyř studentů z ateliéru Interaktivních médií Fakulty umění a designu, Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který vede doc. Mgr.A. Pavel Kopřiva. Tvorba studentů v ateliéru je zaměřena na práci s elektronickým obrazem, s médiem rastrového zobrazování.

Jedná se o obraz koncipovaný jako integrální součást stále rychleji se formulující a proměňující globální informační infrastruktury, který si osobuje prostor reálný i virtuální. Náplní ateliéru jsou tvůrčí aktivity v oblasti nových médií, kde hlavním tvůrčím vyjadřovacím prostředkem jsou počítačové technologie, elektronické aplikace, internetové struktury apod. Důležitým faktorem jsou interakce, interface, interaktivita.

Ateliér v tvůrčím procesu reflektuje aktuální tendence výtvarného umění, designu i vizuální komunikace a zároveň nejnovější poznatky techniky, elektroniky, robotiky, biotechnologií a dalších oborů, které formují a budou formovat virtuální informační svět.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.