Přeskoč na obsah

ART WEEK 2018 Petr Dub / Hermann R. není doma

16. 6. – 2. 9. 2018 Místo konání Stálá expozice Výstava Kurátor Jana Bernartová

Pro letošní ročník ARTWEEKu vytvořil Petr Dub intervenci v Oblastní galerii Liberec. Dílo Hermann R. není doma je speciálně připraveno jako intervence do stálé expozice Oblastní galerie. Navazuje tak na výstavy, které byly představeny v rámci projektu Prostory mezi obrazy v Galerii města Třince a v pražské Galerii NOD v první polovině letošního roku.

Petr Dub ve své tvorbě systematicky zkoumá možnosti současné malby. Pro svoji práci používá klasické materiály – plátno, barvy a dřevěné „rámy“, ale zcela záměrně porušuje konvenci jejich tvaru a výstavních limitů. V Dubově podání se míchají hodnoty vysokého galerijního umění či jeho historie se světem laciných vizuálních efektů evokujících mainstreamovému publiku krásu. 

Dílo Hermann R. není doma je věnováno otázce, jak je utvářena naše smyslová a rozumová zkušenost. V připravované instalaci pro ARTWEEK autorovi nejde ani tolik o vytvoření kompletního a kontrolovaného zážitku, jako spíše o mezery mezi informacemi, které sice přenáší lidské oko, ale interpretuje náš mozek. Dub pro tento experiment využívá abstraktní monochromatické obrazy a kombinuje je s významem modré barvy využívané pro tvorbu digitálních triků a efektů. Situace díla v galerii není pro autora finálním řešením, ale vlastním diváckým záznamem nekonečné variace možností. Oním Hermannem R. v názvu intervence totiž není nikdo jiný než tvůrce slavného Rorschachova testu používaného v psychologii k rozboru osobnosti.

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.