Přeskoč na obsah

OXIGEN APART Collective – Denis Kozerawski, Peter Sit, Andrej Žabkay (všichni SK)

14. 5. – 22. 8. 2021 Místo konání Galerie 1PP Výstava Kurátor Viktor Čech

Slovenský umělecký kolektiv APART (působící již od roku 2012) ve svých projektech překračuje hranice mezi uměleckou tvorbou, kurátorskou, publikační a teoretickou činností i řadou dalších institucionálních aktivit.

Mezi témata zajímající toto uskupení patří především otázka společenské zodpovědnosti umělce, tvůrčí dialog se zásadními tezemi současného filozofického a kritického myšlení i dnes tak aktuální ekologická problematika. Vedle kolektivní umělecké činnosti členů tohoto uskupení jeho aktivity zahrnují i publikační činnost a kurátorské vedení stejnojmenného výstavního prostoru v Bratislavě. V posledních letech kolektiv zrealizoval výstavní projekty v řadě slovenských, českých i zahraničních galerií (Kunsthalle Bratislava, Galerie Hlavního města Prahy, Karlin Studios v Praze, ACUD Galerie Berlin, Red Gallery London atd.) Na liberecké výstavě vystoupí sdružení APART v zastoupení tvůrčí trojice Denis Kozerawski, Peter Sit a Andrej Žabkay (všichni SK).

Výstavní projekt APART kolektivu pro prostor –1 v Oblastní galerii Liberec je pojatý jako tvůrčím přístupem uchopená retrospektiva několika zásadních realizací tohoto uskupení. Zájem autorů o kritické problémy současného světa se odráží v jejich ohledávání možností i limitů sociální utopie a syntézy umělecké tvorby s běžnou realitou. Jejich vhled do možností lepší budoucnosti tohoto světa je spojen s reflexí řešení nabízejících aktuální teoretický diskurz. Politika a biologie, sociologie i filozofie v myšlenkách jejich progresivních představitelů jsou pro ně opačnou stranou zrcadla jejich tvůrčí poetiky.

Viktor Čech

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše