Přeskoč na obsah

Anna a Eva Mastníkovy Animace / Ilustrace

5. 3. – 7. 6. 2015 Místo konání Grafický kabinet Kurátor Markéta Kroupová

Výstava dvou ilustrátorek – matky a dcery. Matka Eva se soustředí na ilustraci knih pro děti v návaznosti na nejlepší českou tradici, dcera Anna spíše na animovaný film a vlastnoručně dělané loutky, hračky či šperky. Členky rodiny s uměleckými kořeny rozkročená mezi Turnov a Prahu zastupují polohu ilustrace, v níž hraje prim lineární kresba, figurace a zejména vtip.

Eva Mastníková spolupracuje nejčastěji s nakladatelstvím Albatros. Autorka ilustrací k řadě knížek zejména pro nejmenší čtenáře. Z těch čtenářsky nejúspěšnějších jmenujme sérii příběhů o Aničce spisovatelky Ivany Peroutkové nebo např. knížku o klukovi, který žije s postiženým dědečkem s názvem Lentilka pro dědu Edu. V OGL vystavovala svoje práce v první polovině 90. let a dnes se vrací ve společnosti své dcery Anny. Ta je bravurní kreslířka, která svoje figury s oblibou animuje (absolvovala animaci na VŠUP) a vytvořila už celou řadu krátkometrážních filmů pro děti i dospělé. Zatím převážně pracuje na autorských knihách a pro komerční nakladatelství jen ojediněle.

 

Tyto stránky používají soubory cookies uchovávající informace ve vašem počítači. Tyto soubory zajišťují správné fungování webu. Tím, že tyto stránky dále používáte dáváte svůj souhlas s použitím cookies.