Přeskoč na obsah

33-800-169 ATELIÉR BUČEK + HORATSCHKE

25. 11. 2022 – 19. 1. 2023 Místo konání Atrium Výstava Kurátor Adam Gebrian

Retrospektivní výstava mapující historii a současnost nejlepších studentských projektů ateliéru Buček – Horatschke, které vznikly během 33 semestrů v letech 2004-2021 na Fakultě umění a architektury v Liberci. K výstavě v Oblastní galerii Liberec bude vydána publikace, jejímž autorem je kurátor výstavy Adam Gebrian, respektovaný teoretik architektury a bývalý student liberecké školy. Ateliér Buček – Horatschke za dobu svého působení na Fakultě umění a architektury vychoval řadu pozoruhodných osobností, které dnes působí ve veřejném prostoru. Absolventi Pavel Šťastný, Jitka Pucandlová, Jiří Chmelík, Ivo Pavlík, Jiří Lukáš, Andreas Dzikos, Markéta Bromová, Jan Vondrák a další reprezentují nastupující generaci mladých architektů, výstava a publikace zahrnuje i jejich vývoj, zároveň jde o první samostatné představení ateliéru.

Vernisáž výstavy proběhne v Oblastní galerii ve čtvrtek 24. 11. 2022 v 18:00, jednotlivé studentské práce budou představeny digitální formou.

Tento web používá soubory cookie.
Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.
Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše