Doprovodné programy - Současné - Oblastní galerie v Liberci
HLEDAT
  

01. 11. 2014 – 06. 12. 2014

DDR / Design Days - Reichenberg

5. – 6. prosince 2014

Oblastní galerie Liberec otevře v předvánočním čase první ročník prodejní akce současných designových tvůrců. Zde se představí mladí autoři produktového designu, šperku, grafického designu nebo módních doplňků. Součástí prodejního marketu, který nabídne škálu rozmanitého netradičního zboží bude sobotní vánoční tvořivý workshop pro veřejnost.

ZÚČASTNĚNÍ DESIGNÉŘI A PRODEJCI:

COOLICH / Byla jednou jedna zasněžená chaloupka v Jizerských horách, kde se každý víkend scházela parta starých dobrých kamarádů. Každý večer usedali k rozpálenému krbu s hrnkem voňavého svařáku, aby si alespoň trochu prohřáli zmrzlé ruce. Jelikož večery byly dlouhé a karty značně ohrané, poprosila Týna zručnou kamarádku Péťu, ať ji naučí plést, že budou dělat čepice a o zábavu bude hned postaráno... Tak se jedné lednové soboty v podvečer zrodil Coolich. 

POL-ENO / Dřevěné hračky. Každé zvířátko je originál.

VOALA / jsou sketchbooky s otevřeným šitím, skicáky ekoline, speciální zdvojené oldschool sešity, balící papíry, sady autorských lepících pásek, razítek… To vše propojuje EKO papír doplněný o materiál recyklované lepenky. Sešity jsou charakteristické ručním knihařským zpracováním. 

PAPYREA/ Ruční papírna je malá rodinná manufaktura v malebném zákoutí Ještědského hřebene, vesnici Zdislava. Název papírny je odvozen od latinského jména papírnické moruše. Právě lýko z moruše je hlavní surovinou při výrobě japonského washi papíru.

SOAPDesignová mýdla. Kolekce voňavých a ručně tvořených "šperků" zdobených ornamenty od Heleny Heinz jsou originálním a smyslným dárkem pro každého. Receptura čtyřiceti tajných přísad dodává mýdlům nezapomenutelnou a výraznou vůni. Jednotlivá mýdla jsou balena v ochranném igelitovém obalu a jsou vložena do ručně střižené dárkové papírové krabičky s vnitřní barvou doprovázející barvu mýdla, na níž je možno vepsat obdarovanému vzkaz.

VALEVSKA / Oděvy módní návrhářky Lenky Valevské. Při realizaci modelů značky VALEVSKA jsou upřednostňovány neokázalé vysoce kvalitní materiály. Krajky, výšivky a vlastní potisky objevíte v propracovaných detailech. Poslední tři módní kolekce získaly mezinárodní ocenění.

MORROWS / je radost z filcu v podobě stylových tašek, obalů, šperků, doplňků i hraček pro každý den. Ve střizích vsadili na jednoduchost a funkčnost. Vše, co po výseku zbude, využívají na další originální nápady. Ani kousek na zmar, v tom jsme ECCO. Rádi si hrají s materiály i se slovy. Inspirací je jim radost, život a lidé okolo nás – od batolat až po seniory.

ROZMAR / ručně šité hračky a autorské knihy pro děti Martiny Kopecké.

BLOKBLOK / designové ručně vyráběné bloky grafika Ondřeje Horáčka.

PIPIPUNK / punčochy, co nevadí. Punkové, barevné, originální punčochy, které nikdo nepřehlédne!

HOLKA Z PORCELÁNU / Holka z porcelánu je Šárka Bulčíková. Šárka má už dlouho ráda porcelán, se kterým se poslední dobou pracuje spíše výhradně. Vytváří omezené kolekce autorského porcelánu, hlavně pak porcelánu užitého.

CHOCOMAZE / Originální čokolády slovenské firmy Katalin Papp Vargha přináší tradiční chuť skříženou s moderními technologiemi a nápady. Čokoládovna, kde se váš sen o čokoládě mění ve skutečnost.

LEPORELLO / Papírové vystřihovánky, přání, obaly...Hany Vyoralové. "Jak snadno a rychle vyslovit slovo "Leporello": stačí je pomyslně rozdělit na dvě slova, "Lepo" a představit si, že u nás nebudete žádné lepidlo potřebovat a slovo "rello", které zaručuje, že jakékoli naše produkty budou spolehlivě jiskřit jako relé v očích všech zákazníků."

BŘICHOPAS TOYS / Textilní ručně vyráběné hračky Marie Mrňávkové.

RADKA VALENTIN / Plyšáci a móda.

PETRA KAFKOVÁ / Móda

MARUNIN ZVĚŘINEC / Textilní zvířata a bytosti / loutky Jany Venkrbcové.

MOU PAPER LOVERS / Sešity, bloky, přání, dopisní sety...Mou tvoří duo Veronika Zimčíková a Veronika Dědková.

NATIVE / Dřevěné kryty na mobilní zařízení. Ambiciózní návrháři rozhodnutí proměnit Vaše všední dny krásnými produkty a pomoci Vám z běžných činností udělat drobné rituály. Společnost denně pracující na nových nápadech, které by Vám mohli zpříjemnit všední dny vnímáním ladných tvarů a perfektně zpracovaného materiálu. Náš původ nezapře Českou Republiku, což se promítá na oblibě dýh, z českých stromů, nikoliv však výhradně. V Native využíváme osvědčené lokální dodavatele, díky tomu můžeme udržovat velmi dobrý poměr mezi kvalitou a cenou výrobku.

SKUBB / Jan Salanský a Jakub Neufuss jsou dva kreativci, kteří se pohybují mezi uměním a užitýmdesignem. Společně pod značkou SKUBB tvoří dva roky. Jejich poslední dokončený projekt – série Jizerský šperk, získala nedávno cenu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Mistr Křišťálu 2014.é 

NAJS. / designové studio Terezy Severýnové, designérky, zaměřené na porcelán a šperk. Pracuje pod značkou najs. ve svém pražském studiu, kde vytváří limitované série šperků a bytových doplňků. Její vášní je práce s barevným porcelánem a experimenty při vytváření vlastní škály barevných odstínů. 

LOTTKA STYLIQUE/ Jsme mladá, rozvíjející se značka, která se zabývá výrobou šperků a doplňků z křišťálové pryskyřice. Baví nás to, těší nás to, snažíme se o to být nejlepší z nejlepších (s ničím menším se nespokojíme. V naší nabídce naleznete šperky zejména ze STŘÍBRA a BIŽUTERIE, důležité je pro nás kvalitní, hezké a čisté zpracování šperku, ostré motivy a vzory v zajímavých barvách, u barvených šperků pak šťavnaté (nejlépe ovocné) barvy lahodící oku.

LONGANG TEAM Jsem Špéca a představuji Ti projekt Longang. Celé to začalo díky mému mladšímu bráchovi, který se rozhodl jezdit na longboardu. Má profese a láska ke dřevu mě přivedly k myšlence vyrobit mu prkno k narozeninám. Kvalita prvního prkna se ani zdaleka nepodobala mojí představě. S chutí dotáhnout tuto výzvu do konce, jsem začal pátrat po možnostech a postupech, jak nejlépe vyrobit prkno, se kterým budu spokojen. Postupem času a vývoje se myšlenka rozrostla do snu o vlastní značce, která bude vyrábět prkna, co mají duši a svůj jedinečný styl! Originální design pro každého, funkčnost a výrobní technologie šetrné k naší přírodě, to jsou hlavní myšlenky celého vývoje. Začal jsem spolupracovat s přáteli, umělci,  technology a jezdci v místě, kde jsem se narodil a které je pro longboarding jak dělané – Liberec -LBC- LongBoardCity. S pomocí této skvělé party si Longang vytváří svůj vlastní svět a zároveň je otevřen všemu novému. To je důvod, proč mají naše desky své osobní kouzlo a jedinečné místo u svých jezdců.

GARANDBRAND Paulie Garand pochází ze severské líhně talentů – Liberce. Věnuje se rapu i produkování a kromě sólo kariéry v Ty Nikdy působí v kapele BPM. Mimo jiné je autorem módní značky Garandbrand.


 

 

 

 

ZPĚT NA SOUČASNÉ DOPROVODNÉ PROGRAMY